Aktualności


09.08.2021

Czym charakteryzują się tynki mozaikowe? 

Wykończenie elewacji jest niezwykle ważne nie tylko z uwagi na konieczność zabezpieczenia jej przed działaniem deszczu czy innych czynników atmosferycznych, ale również ze względu na estetykę. Sprawdzą się do tego nie tylko farby czy płyty betonowe, ale również tynki mozaikowe, które są coraz popularniejsze. Oprócz wspomnianych elewacji można je również wykorzystywać jako pokrycie ścian klatek schodowych czy korytarzy. Czym się charakteryzują tynki mozaikowe i dlaczego są coraz częściej stosowanym materiałem?

 

Czym się charakteryzują tynki mozaikowe?

 

Tynki mozaikowe są nazywane również marmolitami i są jednym z najczęściej wykorzystywanych tynków ozdobnych. Składają się z żywicy akrylowej, która ma wypełnienie z syntetycznego albo naturalnego kruszywa. Marmolity są rodzajem tynku cienkowarstwowego. Warto również wspomnieć, że tynki mozaikowe występują w kilku rodzajach, które różnią się od siebie wielkością użytego kruszywa. Najczęściej wykorzystywaną w budownictwie grubością tynków są te od 1,2 do 2 milimetrów. Najdrobniejsze tynki mogą mieć ziarna o średnicy 0,5 milimetra, a najgrubsze 3 milimetrów.

 

Jakie są zalety marmolitów i gdzie można je stosować?

 

Popularność tynków mozaikowych wynika z mnogości zalet, które wiążą się z pokryciem nimi elewacji albo wewnętrznych ścian. Marmolity są przede wszystkim wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne czy zabrudzenia. Co więcej, żywica, z której zostały wykonane, uniemożliwia wnikanie wody, co sprawia, że tynki są wodoodporne, więc można stosować je na zewnątrz, a jednocześnie ścianę, która jest nim pokryta, można bez obaw szorować mokrą gąbką czy szczotką.

 

Dzięki temu, że żywica jest paroprzepuszczalna, można ją stosować w pomieszczeniach, ponieważ sprawia, że wilgoć, która się w nich znajduje, może swobodnie odparować. Zastosowanie tynków mozaikowych jest niezwykle szerokie. Są wykorzystywane przede wszystkim do wykańczania elewacji. Oprócz tego można je stosować również we wnętrzach.

 

Z uwagi na właściwości marmolitów sprawdzą się one przede wszystkim w pomieszczeniach, które są narażone na dużą wilgotność (łazienka czy kuchnia), a także we wnętrzach narażonych na zabrudzenia (korytarze lub klatki schodowe). Tynki mozaikowe są estetyczne, dlatego będą dobrze wyglądały również w salonie, jadalni czy w pokoju dziecięcym.

27.07.2021

Jakie tynki najlepiej nadają się do ocieplania budynków?

Właściwa termoizolacja budynków jest bardzo ważna ze względu na koszty ich użytkowania. Żaden system dociepleniowy nie będzie jednak w pełni skuteczny, jeśli nie zostanie odpowiednio zabezpieczony przed wpływem warunków zewnętrznych. W przypadku najpopularniejszych ścian dwuwarstwowych najdoskonalszą dostępną metodą jest użycie tynków natryskowych lub nakładanych ręcznie. Przekonajmy się, jakie rodzaje tynków sprawdzą się najlepiej w systemach dociepleniowych.

09.02.2019

Wiadomości

Szanowni Państwo!

04.02.2018

Klej Żelowy

Szanowni Państwo:

18.01.2018

To tutaj będziemy

Jesteśmy w takcie zagospodarowaia terenu.

18.01.2018

Szanowni Państwo!

18.04.2016

Nowy producent w ofercie

Szanowni Państwo!

18.04.2016

Już jest !!!

Szanowni Państwo!

01.02.2016

Nowy asortyment w sprzedaży.

Szanowni Państwo!

27.09.2015

Szkolenie z tynków natryskowych.

Szanowni Państwo!

17.06.2014

Szkolenie dla firm wykonawczych.

Szanowni Państwo!

19.04.2014

Profesjonalne bramy garażowe.

Szanowni Państwo!

31.01.2014

Kolejny asortyment w sprzedaży.

Szanowni Państwo!

02.02.2013

Szkolenie dla firm wykonawczych.

                        W ostatnim czasie odbyło się szkolenie dla firm współpracujących z nami. Uczetniczyło w nim około 16 stu firm zajmującymi się przede wszystkim dociepleniami budynków jak równięż budową od podstaw, wykończeń poddaszy, pokryciami dachowymi. Szkolenie skupiało się na ofercie produktowej firmy FAST. Firmy miały okazję zapoznać się również z produktami do wykończeń ścian wewnętrznych z włoskiej firmy JCOLORS producenta takich produktów jak STIUK , TRAWERTYN , RELIEF.

21.11.2012

Jesteśmy dystrybutorem marki RYTM TRADE.

Piana pistoletowa do niskich temperatur.

20.11.2012

Kolejna maszyna do barwienia tynków i farb.

09.08.2021

Wiadomości

Szanowni Państwo!

09.08.2021

Wiadomości

Szanowni Państwo!